CUMAYA KADAR ISINIYORUZ

İstanbul’da yarın sıcaklıklar 25 derecenin de üzerine çıkıyor, ayın 19’da en üst seviye olan 28-29 dereceleri göreceksiniz ve daha sonra da bu sıcaklıkları arar olacaksınız. Perşembe günü 20 dereceye gerilecek olan sıcaklıklar kuzeyli rüzgarların da etkisi ile daha da az hissedilecek. En güzel havadis te 21 akşamından itibaren beklenen etkili yağışlar. Hafta sonu bol bol ve de devamlı yağacak. Gök gürültülü ve de elbette tozlu.

Ankara’da ise ısınma tüm hafta boyunca devam ediyor, sıcaklıklar yarın 25 derece çarşamba 29 perşembe 30 derece ve de öyle kalıyor. Yağış mı, şimdilik yok.

Isınmak isteyenler için adres ANTALYA.

Yağmur bekleyenlerin adresi de ben. İşte bu bulutlara ya tavuk gibi bakacağız ya da inek gibi sağacağız. Bakmak kolay elbette ama musluklardan devamlı tısss sesi gelince de şikayet etmeyin. Hadi de demeyin bana, diyelim ki biri, birileri parayı gözden çıkardı, paradan bile önemli olan uçuş izni ne olacak dersiniz? Herkezin anlayacağı lisanda bu işler şöyle oluyor.

Ülkemde iki çeşit uçulur; görerek veya aletli uçuş. Görerek uçuşun adı üstünde, görerek uçacaksınız, buluta girmek yassak, kesinlikle. Yanına yaklaşmak bile yasak.

Ben ne yapacağım baraja su sağlayan nehirin yatağının üzerindeki buluta uçacağım. Demek buluta gireceğim, işte o zaman ne gerek. Aletli uçuş izni. Tamam o da veriliyor ama o zaman da ülkenin üzerinde olan yollardan gitmeniz gerkiyor, dışına çıkarsnız pilot yandı. Bulut benim yolumun üzerinde ise ne ala yoksa yandın. Bekle ki barajın üstündeki yola uygun sıcaklıktaki bulut gelsin ve de ben o anda oradan geçiyor olayım, şansa bak şansa, kırk yıl beklesen olmayacak bir durum.

Hadi diyelim ki onu da halletik, ben ne yapacağım “buluta toprak serpeceğim”. Yani bulutun içerisine uçaktan birşeyler dökmem gerek ki size su sağlayayım.

DUR YOLCUYAPTIĞIN BU İŞ 2920 SAYILI KANUNUn 93-c MADDESİNE AYKIRI.

Özet: Duaya devam

 

 

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.