5 Aralık Çarşamba tatili

Ben olsam Samsun Diyarbakır hattı batısında yağışta trafiği sorunlu olan illerde Çarşamba günü çocuğumu okula göndermezdim. Önce lodos sonra poyraz fırtınası. Soğuyan hava. Salı akşamından başlayan etkili yağış ve mesela İstanbul trafiği. Tüm bunların üzerine çok gerekiyor gibi tuz biber olacak olan, kurallara uymayan şöförler, bir iki mutlak olacak olan kaza ve gözleri yolda saatlerce servis bekleyen anneler. Geç kaldı acaba ne oldu diye kendini yollara atan ilave yükler…. Bütün bunlar benim ülkemin gerçekleri..

Çocuğunuz hele de ana okulunda ise kesinlikle evde otursun eşe dosta akrabaya bırakın ama sakın göndermeyin. İlk öğretimin de tatil edilmesi bence en uygunu ama edilmez ise de siz siz olun bence çocuğunuza bir gün tatil verin ama evde oturması koşulu ile.

Çook yağış var çoook..beklenin de ötesinde..yağmur sulu kar yükseklerde de belkide kar.. sizler de dış mekanlarda olmamaya gayret edin. Hele de işiniz İstanbulda ise, sağa sola koşturmanız sonunda işinizi halletmişseniz bilin ki imkansızı başarmışsınız demektir.

Benden demesi….zamanında uyarması…umarım ciddiye alırsınız.. çocuklarınız için mutlaka beni ciddiye alın da kendiniz nasıl istereniz öyle davranmakta serbestsiniz

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.