Bayramda hava nasıl olacak?

Üç günden sonra tahminlerin yanılma payı artmakta. Bayrama da bugün itibarı ile 10 gün var. Bayram dönüşüne de neredeyse 15 gün. Bayramda seyahatlerin genelde İstanbul Anakra’dan Ege ve Güney yönlerinde olacağı varsayımı ve bu hata payı ile modelleri konuşturmam gerekiyor ise buna göre diyebileceklerim şöyle:

Arife günü özellikle batıda etkili yağış beklenmekte. Bolu Dağı ve Afyon civarlarındaki mutat mevkilerde de kar yağışı.Güney Ege ve Alkdeniz de ise ılıman bir hava mevcut.

Bayramın 1.2 ve 3. günlerinde yurt genelinde yağışsız güneşli bir hava beklenmekte.

Bayramın 4. günü ve de dönüş günü olan 23 Aralık pazar günü ise batıdan başlayacak etkili yağışlı bir hava beklenmekte, yani dönerken gözünüz arkada kalmayacak.

Hava böyle olursa dönüş yolunda sadece yağmur beklenir.

Özet: Şimdiki duruma göre çarşamba yola çıkılırsa iç bölgelerde yüksek yerlerde kar ihtimali var. Perşembe yol açık. Bayram özellikle güneyde ve ege de nefis geçecek gibi. Rezervasyonları yaptırmakta yarar var, ama yukarıdaki genel uyarım çerçevesinde. Turizm sektörü beni sevecek bu gidişle.

Ha birde unutmayın sakın LÖSEV olası yardımlarınızla tüm sene boyunca proteine ihtiyacı olanlara destek sağlıyor. Çocukları hayata kazandırıyor, bence onların bu kutsal savaşlarına destek olmak gerekir, elbette her türlü kararınıza saygım sonsuz ama benimde  size karınca kararınca bazen de tamamen yanıltıcı olan katkılarıma karşılık bu kadar da destek istemeye hakkım olduğunu sanıyorum.

Category(s): Haberler

One Response to Bayramda hava nasıl olacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.