9 Şubat Ege savaşı hazırlıkları

Cuma sabahı toz çıkışıHayda demeyin bu havadaki meteorolojik bir karşılaşma. Yer; Güney Ege. Zaman; yarın(9 Şubat Ctsi). Ürdün Suriye kökenli tozlu ve ılıman hava ile Karadeniz üzerinden gelip kuzey Ege’den şavaş alanına taşınan kuzeyli ve de soğuk rüzgarlar. Her ikiside şu anda yolda. Soğuk hava bildik bembeyaz bulutların ardına gizlenmiş ama toz ortalarda duruyor. TAktikleri de bildik şeyler. Soğuk sinsi sinsi yere yapışmış gelirken sıcak ona üstten sarılacak ve kapışma başlayacak. Sonuç bol bol yağış, hem de ne yağış. Göreceğiz. 

Bir başka bakış açısı da tozlar. Hemen bu sabah kaynaktan çıkan tozlar. Bakalaım”yetkililer” bu toza ne diyecekler. Enteresan yorumlar çıkıyor ortaya. Halbuki bugün KKTC’de uçakları bile kaldırmamak gerekli ama bilen eden neredeee. Jet motorların sıkıştırma pallerine zarar verir bu tozlar ama bilmediğimiz için uçarız, ağır bakıma yapımcıya bol para aktarma yöntemleri bunlar.

Neyse hafta sonuda beklenen de öte yağışlara neden olabilecek hava koşulları oluşmakta, enteresan şeyler izleyeceğiz. Hazılıklı olun derim. Ha bu arada, halen güney illerdeki vatandaşlarımızın baş ağrısı, astım krizleri tansiyon oynamaları da cabası. Zamanla Trakya ve Marmara haricinde ağrılarınız sızılarınızın da arttığını göreceksiniz. Müneccim değilim nedenini biliyorum da ondan, hatta sizi ondan 15 dakika içerisinde kurtarma garantisini de.

 Sağlıcakla kalın.

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.