Ufff… Öyle bir hafta sonu kiiiii…UNUTMAYACAKSINIZ..

16-17 Şubat Cumartesi ve Pazar her yerde evde olmalıyız.  O kadar soğuk ki anlatamam. İstanbul’da 850 mb sıcaklığı -16 derece yer seviyesinde de -8 falan. Hissedilen ise -16. Bu sefer Belediyenin dışarıda yatan insanları toplaması gerek. Kar da cabası. Aşırı yağarsa şaşmayın. Okullar mı hafta sonu tatilindeler ama yerdeki kar donacağı için bence Pazartesi kafadan belkide salı da tatil. Seyahat mi… UNUTUN..Kara, hava deniz hepsi durur. Balıkçılar aman sakın ola açılayım demeyin, tüm donanımlarınız donar elleriniz de ve de ağlarınızı tutamazsınız.. Ukrayna’da doğalgazı keserse vay halimize.. İstanbul’da salıdan sonra sıcaklıklar tekrar sıfır derecenin üstüne çıkacak.

ANKARA kardan nasibini o kadar alamayacak ancak soğuk çok etkili ama biz alışığız zaten bunlara.

Antalya bile pazar akşamı 0 SIFIR dereceye yaklaşıyor, SERACILAR NARENCİYECİLER AMAN DİKKAT, bir gece her şeyi mahvedebilir. Soğuktan kavrulan limon ağçlarını bilirim sanki yangından çıkmış gibi oluyorlar, hem de bir gecede.

Bolu dağı Ankara yönünde tünel çıkışında kar Cuma akşamı tipi şeklinde başlıyor ve devam devam devam, ta ki yolda kalana kadar..

İstanbula gidiyorsanız tüneli geçelim öte yanda hava daha iyidir diye umar insan ama hiç öyle olmayacak çünki o tarafta ta durum aynı hatta dahada kötü.

Özetle evinizde oturun, dışarıdaki hayvanlara yem atın, su verin ve de dua edin ki Rusya Ukrayna ile anlaşabilsin.Bizdeki havaya soğuk diyorsanız orada bu havada denize girerler şeklinde düşünebilirsiniz.

BU SON YILLARIN EN SERT EN SOĞUK HAFTA SONU, UNUTMAYIN VE ONA GÖRE HAREKET EDİN.

Category(s): Haberler

One Response to Ufff… Öyle bir hafta sonu kiiiii…UNUTMAYACAKSINIZ..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.