21 Eylül’den sonra yağmur hem de istediğinizden çok fazla

Yakında Sayın Başbakanımız belki bu siteleri de okumayı yasaklayabilir, böyle bir şeyler olmadan ben size yaklaşan etkili yağmurulardan bahsedeyim de sonrasını ileride düşünürüz.  Bence bakanlıkta işi olan koltuğunun altına Sabah alıp gitmeli ki işi olsun. Hürriyet, Milliyet ile giderseniz yandınız gittiniz. Böyle bir anlayış olabilir mi. Danimarka Başbakanı bir sapık gazetecinin karikatürüne bile laf edemem diye milli boykotlara göğüs geriyor bizlerin düştüğü durumlara bakın, demokrasi anlayışı!!!

Neyse gelelim Cumartesi akşamı güney Ege’den kapımızı çalarak yurda giriş yapacak olan çok ama çok etkili yağışa. Tüm belediye mensupları tatlı uykudayken bir anda şakır şakır yağacağı şimdiden belli olan yağışı havaya karşı bence uyku falan olmamalı. Yetkililerden uyarı bugün gelmeli ve o yöredeki belediyeleri gelen havaya karşı uyarmalıydılar ama gel gelelim hala çıt yok. Belkide kriz masasının ve etrafındaki rahat koltukların yenilenmesi peşinde koşuyorlardır. Sonra lazım olacak nasılsa. Bu denli yağışlar uzun zamandan beri kuru olan toprağın üzerinde biriken kil minerelllerini bir anda ıslatıp  geçirimsiz bir tabaka oluşturmakta ve toprağın suyu emeceği yerde akışkan olmasına neden olmakta.

Yağışlı hava Pazar gününün ilk saatlerinde yani gecenin mesela 2-3’de Marmaris Göçek Fethiye Finike ve iç bölgelerde çok etkili olacak. Saatler ilerledikçe gün ağrıyınca yağış dahada şideetlenecek. Kumluca gibi seracılığın can damarı bölgelerde su kanalları umarım şimdiden temizlenmiştir. Öğlen saatlerinde bu sefer Antalya bu çok etkili yağıştan nasibini alacak. Akşama da Burdur İsparta Afyon ve daha az etkili olarak ta Konya Karaman . Yağışların çok etkilikesiminden bahsettim ama tüm bu bölgelerdeki yağış tüm gün devam edecek, sakın unutmayın.

Pazartesi sabahının ilk saatlerinde de yağış kuzeye doğru çekilecek ve güneydeki bölgeler biraz rahat nefes alacak. Pazartesi akşamı aynen bu bölgelerde dünkü kadar etkili olmasa da yağış yeniden başlayacak. Aralıklarla da olsa tüm bölgelerde yağışlar Cuma gününe kadar sürecek.

Neyse özetle batıda yağıştan etkilenecek işler yapıyorsanız Cumartesi akşamından Pazar akşamına kadar tedbirli olun derim. Gelen şaka değil bu kadar da istemedik dedirtecek cinsten…. Kriz masası sonra işe yaramıyor şimdi lazım oraya buraya emirler yağdırsın suyun akışındaki engelleri kaldırsın ama bizim çok daha önemli işlerimiz var nasılsa…..

Category(s): Haberler

One Response to 21 Eylül’den sonra yağmur hem de istediğinizden çok fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.