Geldimi böyle geliyor!

22-ocak-2009-tozHavadan tozdan sitemize uygun bir uydu görüntüsü elde edince dayanamadım hemen siteme koydum. Görüntü tam da orta ve doğu Akdenizi içine alıyor. Libya’dan çıkan milyonlarca ton toz Akdeniz üzerinde sarı renkte görünüyor.  Bizde de tüm batı sahillerimizde , bugün de daha iç bölgelerde. İşte benim bahsettiğim tozlar bunlar. Bir seferde dahi milyonlarca ton toz gelirken bizimkilerin yaptığı ne ola ki derseniz;

Akademisyenler gözünü kulağını kapatır, bunara ilgileneceklerine bana laf sokuşturmayı iş bilirler

Yetkililerin haberi dahi olmaz, olmadığı için de gözlem istasyonlarında alarm seviyesine çıkan tozlardan korkar aleti kapatırlar, sakın yalan söylediğimi zannetmeyin aynen bu yapılıyor!!

Havacısı bu tozdan haberi olmadığı için içine dalar motoru mahveder, ağır bakım parasını biz öderiz,dilim öteki olasılığı yazmaya elvermiyor, ama HvKK’dan bir kul çıkıp ta gel hoca bu ne, neler şaçmalıyorsun bile demiyor.

Denizcisi de aynen böyle havada türbinli motoru çalıştırır motorun pallerini mahveder, ömrünü kısaltır ama DzKK’dan biri de bana birşey sormuyor.

Pilotu böyle hava bilmez kibar iner pist çeker ve al sana pist dışı..THY’den vazgeçtim onlar deve ile uğraşmayı daha tercih ediyorlar, Pegasus’un yetkilisi de bir şey sormuyor.

Trafikte bunca kil minerali yolu daha kaygan yapar al sana trafik canavarı..KGM’den zaten birşey beklemiyorum

Bu tozlar astım krizini tetikler al sana  ölüm oranlarında artış, kendi üniversitemin tıp adamları da ne diyorsun demiyor.

Bu tozlar migreni tetikler ala sana işgücü kaybı, İşBankası Gen Mdlüğü gel bizim havayı düzelt demiyor.

Bu tozlar etkilenenin sinirlerini zorlar al sana kavga gürültü..

Bu tozlar hepimizi bir şekilde etkiler ve bakın dün bugün kendinizi daha başka  hissdiyorsunuz değil mi. işte onlara sebep olurlar..

Nasıl etkisinden kurtulunur o da belli.. basit önlemler ile çok daha sağlıklı ortamlar yaratılabilir ve işgücü kaybı enaza indirilebilir insanlar çok daha rahat eder ama gel de uygula uygulayabilirsen..

Bu tozlar bulut çekirdeği oluşumunu etkiliyor, yağışlara neden oluyor Alman FZK Karlsruhe deki dünyanın en büyük bulut odası AIDA yetkilileri gelip benle deneyler için anlaşma imzalıyor ve deneyler başlıyor…

Daha fazla yazmayayım güncel dalgalara kapılmayalım erken erken.. daha yapılacak işler var

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.