Radarımız var

15-16 Temmuz 2009. Yağışlar can almış dün geçtiğim İstanbul-Ankara otoyolunda onlaca zincirleme kaza, yağmur neredeyse kovadan değil bidondan boşalırcasına yağıyor.
Milletin vergisi ile milyonlarca dolara o da çoğu eski teknoloji ile çalışan “radar” ağımız var. Anında yayınlayacaksın ki işe yarasın.Kullanmasını bilmeyene de kullandıracaksın gerekirse trafiği de durduracaksın Belediyelere de fazla mesai yaptıracaksın ki verinin anlamı olsun..
Gelin bakalım 16 Temmuz ve şu an saat 14:15 veya 11:15 UTC. Bizim meterolojiden kopyaladığım radar görüntüleri; sahnelenen ne dersiniz bilemem ama ben diyorum ki sadece KOMEDİ, toplumla alay etmek dalga geçmek, vergilerimizin boşa harcanması..Radar değil ama bir “dar” lığımız var…olacak şey değil sesimizi çıkarmazsak bu ilgisizlik bu adam sendecilik, bu yağcılık devam eder gider.. tipik devlet memurluğu.. nasıl olsa maaş alınıyor.. çalışsan da çalışmasan da.. bahane de her zaman mevcut..ama insanlar ölüyor ne gam.. neden kuruldu o radar ağları? ne işe yararlar? amaç neydi? soran yokmu allah aşkına, yoksa meteorolojinin sayfası Halkbank’a nasıl hesap açtırılır sayfası mı? Sayın Bakan Eroğlu’nun günlük defterinin bir sayfası mı?fotoğrafçıların sergi alanı mı? bir başka yerde varmı böyle komedi sahneleri?nerede benim sevgili Miktat Kadıoğlu arkadaşım? topluma böyle hizmet veren bir kuruluşa neden sevgilerini göndermez yol göstermez. ben göstereyim
işte bir meteoroloji kuruluşunun sayfası;

http://wetterzentrale.de

nasıl oluyor bir bakar insan

comppiz
ankppizzngppizistppizblkpyok

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.