8 Eylül İstanbul

Evet uzun bir aradan sonra Sonbahar yine bizleri buluşturmak yolunda emin adımlar ile geliyor gibi. Tahminciler yeniden iş başına. Giderek artan hava tahmin sayfaları bu işe amatörce gönül veren bizleri sevindiriyor. Mesela bizler gibi amatör ruhla bu işe soyunan bir arkadaşımızın sahibi ve hava tahmini editörü olduğu www.princetahmin.tr.gg sitesi açılışına 10 Eylül günü sizleri de davet ederim. Birde bu işi vazife olarak yapanların artık web sayfalarını bağlı oldukları Bakanın günlük gezi ve açılış defteri olmaktan çıkarabildiklerini ve zamanında uyarı yapabildiklerini bir görebilsek ne güzel olacak ama olmuyor işte nedense.. nedeni belli aslında ama ..

Biz gelelim bu hafta sonuna ve gelecek haftaya. Beklentiler hafta sonunun mutlaka değerlendirilmesi gerektiği yönünde. Sıcak ve deniz için müsait bir hafta sonu ama ya sonrası. Cumartesi İstanbul 34 derece Pazar 33 rüzgar yok gibi yani bunaltıcı hava açık nefis bir gün ama bu teknesi yatı olanlar için güzel bir geziden sonra limana sıkı bağlama günü de olmalı. Gezdiniz dolaştınız ve marinaya girdiniz.Pazar akşamı hava sıcaklıkları geceye uygun olarak azalmaya başladı azaldı azaldı ve 22 derecelere kadar indi gece yüksek bulutlar belirdi hani o kötü havanın habercisi olarak ayın etrafında halka yapan bir görünüm. Pazartesi sabahı kalktınız hava ısınır diye beklersiniz ama boşuna gün içerisinde beklenen en yüksek sıcaklık ancak 25 derece poyraz hafiften başlamış olacak. Akşama hava dahada kapatacak bulutlar yoğunlaşacak sıcaklık gece 20 civarında olacak ve geleceğiz 8 Eylül Salı gününe. Günün ilk ışıkları ile yağmur da başlayacak ve yağacak yağacak ve de yağacak. Poyraz batıya dönecek esecek esecek, yağmur da yağmaya devam edecek. Alın size İstanbul’da isyanbul manzaraları. Hemen meşhurr “kriz” masası kurulacak ve etrafına oturanlar bu ramazan günlerinde mecburen çay kahve içemeyecek ve iş yapıyor görünecekler. Yahu kardeşim geliyor işte gümbür gümbür kur şu mehur masayı şimdiden ne yapacaksan da yap şimdiden. Mazgalları aç temizle ki su aksın boşalsın, tıkadıktan sonra bardaktan boşalırcasına yağmur yağarken ve de trafikte bir şeridi kapatıp nereye neyi boşaltacaksın, hikaye ama biz severiz böyle manzaraları. Ve yağmur yağacak 8 eylül salı günü, 9 Eylül çarşamba günü, 10 Eylül Perşembe günü hatta 12 Eylül Cuma ve daha sonra da 13 Eylül Cumartesi yendien başlayacak şiddetini arttıracak gibi görünüyor. YAğmurdan etkilenecek işleri olanlar da bayağı etkilenecek bu havadan. Ben ve diğer amatör ruhlu kişiler de uyarıları yapıyoruz bizi izleyenleri uyarıyoruz vazifemizi yapıyoruz ama yetkilisi ne diyecek. Tahminler %90 ulaşınca yarın yağacak diyecek ve tahmin yüzdesi tutacak ne ala ne ala, mesele şimdiden uyarıyı yapabilmekte gerekli zamanı vererek ki millet işini gücünü zamanında tamamlasın.
Neyse özeti gelecek hafta Marmara Kuzey Ege ve Batı Akdeniz’de hava neşeli. Doğu Karadenizde de hiç olmadık kadar sıcak ve bunaltıcı hava beklenmekte. Bu hafta sonunu değerlendirmeye bakın sonra ararsınız.
benden demesi.

Category(s): Haberler

6 Responses to 8 Eylül İstanbul

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.