Hafta Sonu Uyarısı (6-7 Mart 2010)

Havalar da ne güzel gidiyor değil mi? Erken bahar geldi dayandı kapımıza ama bakalım böyle devam edecek mi? Lodos akşama kalmadan Marmara’da yerini poyraza bırakacak ve kuzeyden gelen soğuk hava yurdun kuzey kesimlerini yalayarak hızla doğuya doğru ilerleyecek. İstanbulda sıcaklıklar bugüne göre 10 derece azalacak yağmur başlayacak rüzgar da elbette poyraza dönecek. Yarın yurdun kuzey kesimleri soğuk ve elbette yağışlı geçecek. Bu Çarşamba Perşembe geçişi hızlı olacak, Sahradan çıkan ılıman hava batıdan hızla imdada yetişecek. Perşembe ve Cuma günleri sıcaklıklar yeniden bugünkü seviyeye ulaşmış olacak ama lodos bu sefer daha sert esecek daha değişken havaların habercisi sanki.Oh ne güzel hafta sonu yine keyfili geçecek zannediyorsanız yanılacaksınız.
Cuma akşamı havaların değişmeye başladığını hissediyor olacaksınız. Cumartesi sabah poyrazdan yeniden sertleşecek sıcaklıklar hızla aşağılara doğru tepetaklak gidecek. İniş o iniş Cumartesi akşamı neredeyse 2 dereceye kadar düşecek nemle birlikte ilikleri dondurcak bir hava. Elbette yağışlarda birlikte gelecek önce yağmur, Cuma akşamına doğru sulu kar gece yarısından sonra da kar şeklinde düşecek.Kar yağışının Cumartesi akşam saatlerine kadar etkili olması beklenmekte. Ankara İstanbul arasında özellikle yüksek kesimlerde çok yoğun kar beklenmekte, yola çıkacakların dikatine. Önemli bir uyarı da Akdeniz sahil kesimi haricinde özellikle Trakya Marmara Güney Ege hric tüm Ege İç Anadolu’da, Cumartesi den başlayarak daha kuzeyde daha sert beklenen don olayı.
Seracıların uyanık olması gereken bir hafta sonu ve gelecek haftanın ilk birkaç günü. Aman uyanık olun Mart böyle ani sıcaklık değişimleri ile dopdolu görünmekte.

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.