Sadece toz da değil? Bonfile bonfile!!

Kova kova yağmur yağıyor sonrasında yine araçların üzerinde toz. Siz biliyorsunuz bilmesine de bilememkte inat eden yetkilisine akademisyenine bunların neler yapabildiğini göstermem lazım. Yine toz var var olmasına o olmaz ise zaten yağış olmuyor ama birde denizlerden gelen DMSP DMS(aq) DMS(gaz) MSA ve sülfat zinciri var. Sizler için şaşırtıcı olabilir ama yetkilisi akademisiyeni biraz bilebilmeli bunlar ne, hava ile ilişkisi ne, onlar sadece sülfatı anlarlar anlamsına ama onlar için sadece asit yağmurudur bu. Halbuki bilmezler ki tabiataın harikasıdır o sülfat. Oluşumu da harika bir zincirdir ama bilene elbette.

Sonucu ne derseni işte Ankara dün, veya bugün, İstanbul olanlar olacaklar.

Bulut içerisindeki biyolojik döngüyü anlamazsanız ona saygı göstermezseniz onu hesaba katmaz her şeyi fizik kanunları zannederseniz olacaklar budur.

İki gün daha takılıp kalacak bu hava İstanbul İzmit arasında. Zamanında tedbir almayanlar barajlarda yer açmayanlar bakalım ne yapacak.

Her ne olursa olsun sakın ola ki şikayet etmeyin, bu yağmur bu ülkenin bitmez tükenmez petrolü. Son zamanlarda bizi biraz üzen devleti düşünün. Damlasına muhtaçlar, damlasına. Damla da yağdığı da yok, yağacağı da. Hani diyorlar ya su kokuyordu diye. İşte o su onların doğal suyu yazın birde renkleniyormuş o su. Bu şişe suyu sakın ola ki başka birşey zannetmeyin. Boşuna yaşarken cenneteyiz demiyorum.

Umarım en az hasarla atlatırız bu dalgayı da. Çıkın dolaşın ıslanın emin olun günlük demir, mangan çinko ve amino asit ihtiyacınızın fazlasını alacaksınız. Yanibir başka değişle gökten bonfile yağıyor, biz altta şemsiye açıp istemezük diyoruz. Bırakın şemsiyeyi doya doya ıslanın tadın tabiatın bu bereketini doyasıya.

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.