21 Mart 2011 Detoks Haftası

Bu başlık için size çeşit çeşit yöntem söylenir aktarılır tavsiye edilir ama ne yapsanız boştur, su içmekten başka böbrekleri çalıştıracak ve vücudun doğal filtrasyon sistemini çalıştıracak başka bir doğal yöntem yoktur. Birde hava alırız her an, her dakika her saat yaşam boyu süresince. İşte ben size şimdi bu yöntem ile nasıl detoks yapılır bunu anlatacağım. Bu hafta  (haftanın ilk iki günü Güney Doğu Anadolu bölgesi hariç) yurdun neresinde olursanız olun poyraz havası soluyacağız. İçinde sadece hava olan havayı. Hayda falan demeyin içinde sadece hava olan bu “poyraz” havasını hem de derin derin solumaya başlayınca bol da su içince kanınızdaki okzalat seviyesi en aza inecek. Ne ağrınız kalacak ne de sızınız. Bir geçen haftayı düşünün bir de bu haftayı ve farkı görün. İkisi de hava idi ama bu haftaki poyraz geçen haftaki lodos’tu ve içinde bol bol bakteri ve mantar, yağmurda da amino asitler vardı.

Sonuç olarak 21-25 hatta hafta sonu dahi tüm yurtta hepimizin sağlık koşullarının bomba gibi olması gerektiren hava koşulları olacak. Yani atmosferik bir etki ile depreşecek hastalığınız olmayacak. İşte bu hafta soğuk algınlığı, migren, tansiyon vb her ne hastalığınız depreşir ise bilin ki bu sizin veya yakın çevrenizdekilerin asıl derdi. İşte bu derdinizin üzerinde yoğunlaşmalısınız, geçen haftakilerin hepsi tozlar nedeni ile yoğunlaşan bakteri ve mantarların etkisinden di.

Haftanın ilk iki günü orta ve doğu kesimlerde izlenecek yağışların haricinde de bol güneşli mis gibi bir Mart havası bizleri beklemekte. Tabiata yağış öncesi ve sonrası dikkat edebildiniz mi? Yeşilin tonu aynı yeşil mi? Tomurcuklar nasıl? Salyangozlar bir anda çıktı mı? Söğütler yapraklanmaya başladı mı? Sadece aya mevsime sıcağa bağlamayın lütfen, her şey “Havadan Tozdan” tabi akleden kavimlere.

Kutsal kitabımız da “yağmurun bereketinden” bahsederken akleden kavimler için bunda ders çoktur denmiş. Akleden müsümanlar veya Türkler dememiş ama umarım o akleden ders çıkaran kavim biz Türkler oluruz.

Saygılarımla,

Cemal Saydam

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.