Doğal Detoks Günleri

Bugün 19 Şubat 2012 günü kendinizi nasıl hissediyorsunuz. Bomba gibi diyorsanız, neydi o birkaç gün önceki halim diyorsanız bilin ki sizin “poyrazmatik”e(1) ihtiyacınız hayati. Yok fark eden bir şey hala şuramdaki ağrım, migrenim,teklemelerim, romatizmam, nezlem, boğaz yanmam, alerjim hepsi devam diyorsanız da bilin ki sizin asıl sağlık sorununuz da o. Mesela migreni ele alalım. Bugün “migren”iniz tetiklenmiş ise sizde migreni tetikleyen olgu benim tozlar kesinlikle değil. Ama geçen hafta migrenden bunalmış bugün de kendinizi bomba gibi fişek gibi hissediyorsanız bilin ki sizin ne ilaca ne başka bir şeye ihtiyacınız var tek ihtiyacınız” poyrazmatik”(1).
Hoca da atıyor tutuyor onca gavur çalışıyor bulamamış ta sen mi buldun demiş olmalısınız. Evet bunu bulan Türk Bilim insanları maalesef, hem de dünyanın en saygın ağrı dergisinde de yayınlanmış bir eser ama gel gelelim her bir şeyi burada yaptık, bir yurt dışı damgası yok, sapına kadar Türk eseri.(2) Toplumun %25 rahatsız eden bir olguyu bulmakla da kalmadık nasıl geçeceğini de gösterdik sadece bizde de değil küresel, her yerde.

Şimdiki hedefim Sedef. Geçmez etmez denen o illet hastalık. Sedef’i de def edeceğim inanın. Bu nedenle de Se Def diyorum uygulamaya. Beni takip edip kendinde de uygulayan ve de dediklerimin gerçek olduğunu kendisinde de deneyen kişiler bu işe para da yatırdı ve de “Bahar Yağmuru” adı altında sedef için olmasa da bitki uygulaması için bunu pazarlamaktalar.

Benim sizlerden istediğim ise farklı olacak.Ola ki kendisinde bir yakınında sedeften muzdarip kişiler varsa ve benimle işbirliği yapmak isterlerse lütfen benimle temasa geçsinler(3). Ben onları “bahar yağmurunda” gezdireyim onlar da bana uygulama yaptıkları bölgenin yakın plan çekimlerini iletsinler. Benim kişinin yüzü ile kendini belli edecek bir yanı ile ilgim yok sadece uygulama yaptıkları yerin yakın plan resmi. Uygulama öncesi, süresince ve de sonrasında ki ben de gelecekteki bilimsel araştırmalarıma yön vereyim. Herkesin aklına gelen konu acaba bir ters etki olur mu oluyor doğal olarak. Eğer bahar aylarında yağmurda gezerken ıslanınca eliniz yüzünüz kızarıyor şişiyor kabarıyor ne bileyim yağmur size ters herhangi bir etki yapıyor ise hedefimdeki sedef hastası siz değilsiniz. Yok hocam bana bir şey olmaz yağmurda gezmeyi severim bile diyorsanız da hedef kişim sizsiniz. Benden demesi. Zaten “Havadan Tozdan” kitabımda bunlardan da bahsetmiştim.
Efendim pazar pazar sözü fazla uzatmadan bugün öğlenden sonra pencerenizi açıp hatta dışarı çıkıp derin derin solumanızı ve içinde sadece ve sadece “hava” olan havayı solumanızı öneririm. İnanın bundan güzeli yok.

1. http://www.havadantozdan.com/poyrazmatik/
2. http://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/j.1468-2982.2008.01839.x/abstract
3. acsaydam@gmail.com

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.