telaşeye gerek yok günlük fırtınalar bunlar… yetkililerden daha mı iyi bileceksiniz

Meteoroloji’den 20 Ocak açıklaması
20 Ocak’da hava da olağanüstü olayların olacağı yönündeki haberler, Meteoroloji’ye açıklama yaptırdı Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, son günlerde uzmanlığı ve yetkisi olmayan kişi ve kurumlar tarafından 20 Ocak ve sonrasında olağanüstü meteorolojik olaylar yaşanacağı iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Meteoroloji Genel Müdürü Mehmet Çağlar tarafından yapılan açıklamada, son günlerde bazı yazılı ve görsel basın ile internet ortamlarında, yetkisiz ve yeterli uzmanlığı olmayan kişi ve kurumlarca, özellikle 20 Ocak 2010 ve sonraki günlerde olağanüstü meteorolojik olayların yaşanacağına yer verildiği bildirildi.

ENDİŞEYE GEREK YOK
Meteoroloji’nin yaptığı tahminlerde, bu tarihler arasında mevsim normalleri dışında olağanüstü herhangi bir meteorolojik hadise beklenmediğini aktaran Çağlar, “İnsan yaşamını doğrudan etkileyen meteorolojik hadiselerle ilgili olarak kurumumuzdan herhangi bir veri, analiz ve tahmin öngörüsü ile açıklama almaksızın konunun uzmanı, ehli olmayan, yetkisiz ve bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kişilerce yapılan bu beyanlar halkımızı ve başta belediyeler olmak üzere ilgili kamu kurumlarını gereksiz endişe ve paniğe sürüklemekte, hadiselerden etkilenecek sektörleri zarara uğratabilmektedir.

24 saat gözlem yapan Genel Müdürlüğümüzce üretilen meteorolojik hizmetlerde, ülke geneline yayılmış 450 noktadaki meteorolojik ölçüm istasyonu, 4 adet radar, uydu sistemleri, süper bilgisayarlar ve sayısal hava tahmin modelleri kullanılmakta, uzmanlarımızca bu bilgiler dikkate alınarak tahminler yapılmaktadır.” açıklamasında bulundu.

Category(s): Haberler

3 Responses to telaşeye gerek yok günlük fırtınalar bunlar… yetkililerden daha mı iyi bileceksiniz

  mehmettarik says:

  Evet endişeye gerek yok nasıl olsa önlem belli sel olacak eve girmeyin kar yağacak dışarı çıkmayın daha ilk günden elektrikler kesildi 2010 kültür başkentinin durumudur

 1. Prof.Dr. Mikdat KADIOĞLU’nun 25 Ocak 2010 Hürriyet’teki yazısından alıntıdır:

  “İNSAN PROF. OLUNCA HER ŞEYİ BİLİR Mİ

  Nedense bu kehaneti yapanın ehliyeti ve uzmanlığına bakmayı hiç akıl edemiyorlar? Neymiş efendim “O da prof’muş, hocaymış!” Ya, işte böyle, bu ülkede prof’san, hocaysan herşeyi bilirsin! Bu durumda ben hem prof’um, hem de doktoralı bir hoca! Yeni geliştirdiğim kapalı bir kalp ameliyat tekniğim var. Var mı gönüllü hasta?
  Maalesef bu ülkede rol çalan bilim insanları ile birlikte onların oynadıkları role inanan, danışan, proje yaptıran, köşe veren ve ekranını açanlar var. Bunların yüzünden prof olduğumu söylemeye utanıyor ve kendimi artık “Mikdat Kadıoğlu Trabzon” diye tanıtıyorum!
  Bu arada Prof. Dr. Celal Şengör’ün Cumhuriyet Bilim Teknik Dergisi’ndeki Zümrütten Akisler köşesinde bahsettiği strategypage.com adlı askeri stratejileri konu edinen web sitesine de bir göz attım. Oradaki bir makelede, Çin Hava Kuvvetleri’nin 30 bin kişi çalıştırdığı Hava Modifikasyonu Bölümü’nden uzun uzun bahsediliyor. Bizim ise bu tür şeyleri konuşmaya bile hiç halimiz ve vaktimiz yok. Ekranlarımızı ve gazetelerimizi eften püften konularla, yalan yanlış bilgilerle dolduranlar zarardan başka bu ülkeye ne veriyor?”

  Yazının Tamamı:http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/13574335.asp?R_N_D=522476

 2. yanılmışım… sorun benim pc den miş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.