Hafta sonu (4-5 KASIM) KIŞ uyarısı

Snowflake

1 ve 2 Kasım günleri havalar tekrar ılıman ve mevsime göre mis gibi olacak ta acaba neden dersiniz. Yarın İstanbulda hava güzel sıcaklık  belki uzun süreler hasret kalacağımız 17-18 derecelere kadar yükselecek ama sonra iniş başlıyor.Perşembe akşamı 10 derecenin de altına düşüyor. Cuma günü sadece 5-6 derece civarında ve sulu kar bekleniyor. Hafta sonunda da sıcaklıklar 5 derece civarında ve yağışlar sulu kar şeklinde.

Ankara da da Perşembe ve Cuma son kez 13-14 dereceleri izleyeceğiz ve sonrasında ılıman havalara elveda gelsin 0 dereceler. Cumartesi günü biraz idare etse de akşama yağışlar sulu kar şeklinde olsa da Pazar günü kar ile buluşacağız.

Bu da demek oluyor ki Bolu Dağındaki trafik Cuma akşamından itibaren aksamaya başlayacak, yanınızda zincir bulundurmaya başlayın derim.

Bugün aşırı yağış alması beklenen Antalya da bile hava sıcaklıkları Perşembe günü 19 derecelere kadar yükselse de daha sonra azalmaya başlayacak ve cumartesi son ılıman günün ardından Pazar akşamı inanamayacaksınız ama 5 dereceye kadar gerileyecek Kasımın ikinci haftasına da sadece 10 derece ile girecek.

Keza İzmir için de hafta sonunun bu sezonun ilk en soğuk günü olarak kaydedileceği gerçeği ortada, serası olanların tedbir alması bu zamanda da soğuk olmaz canım dememeleri gerekiyor.Gelecek haftanın ikinci yarısına (9-10 Kasım) kadar durum kritik.

Yağışlar öngörülenlerden de etkili olacak nedeni de tozlar. Modellerin şimdilik hesaba katmadığı ufacık minnacık ama ekileri boylarından çok büyük parçacıklar. Bunların neler yapabileceğini izliyorsunuz. Düşünün ki birde bunu küresel anlamda uyguladığınızı. Okuyanlardan “venture capital” uygulamalarına yatkın birileri olursa benle temas edebilirler, kısa yoldan parayı geri getirmenin anahtarı burdada yatıyor. Masa başında oturup dünyadaki bulut tohumlama uçaklarını idare etme ve istenilen yere uygun zamanda istediğin kadar su indirme sanatı, bekliyorum bakalım göreceğiz.

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.