3 Kasım UYARI

YARIN, 3 Kasım Cuma günü, ben olsam… İstanbul’da çocuğumu okula göndermezdim. Sabah yola çıksa öğlene belki okula ulaşacaklar yağmuru ve fırtınayı aşabilirlerse, birde altyapının ne hale geldiğini düşünürseniz… Akşama dönüş yolculuğu başlayacak ya, işte o başlayamayacak çünkü sabah daha okula gitmeden yağmur sulu kara dönüşmüş olacak yükseklerde belkide kar’a.

Eh gelin İstanbul’u siz seyreyleyin o zaman trafik tamamen tıkanacak okula, işe gidelim mi yoksa vakit varken dönsek mi tartışmaları belki hala servisin içinde iken anlamlı hale gelecek. Ben olsam yarını tatil eder ve inanaın para tasarrfu yapardım, aman kardeşim sulu karda da tatil edecek değiliz ya, Bakan kızıyor Ankara’dan. Eh tabi onlar gelince yollar açılıveriyor, zannediyorlar ki herkes de onlar gibi sağlıyor ulaşımlarını.

Akşam da soğuk don sizleri bekliyor, seraları olanlar aman dikkat emekler boşa gitmesin bugüne bakıpta aldanmayın sakın ola ki.

Umarım yanılırım ama yarına iş bırakmayın dış mekanlarda dolaşmayın, uçağa falan yetişecekseniz unutun iptal edin bari biletiniz yanmasın.

Hocam toz yokmu demeyin sakın, zaten tüm bu önceden tahmini zor yağışların nedeni de tozlar, yarın varmı demeyin evet var lar o nedenle de beklenen den de çok yağışa neden olacaklar. İşte düşünün ki uygun koşullarda istenilen yerde bu denli yağışlara neden olabiliriz, dünyayı elimizde döndürürüz ama gel de anlat, onlara göre Allahın işine karışılmaz.

Sağlıcakla kalın yarın İstanbul’da yola çıkmayın sadece isyan bulursunuz.

Category(s): Haberler