Toz çıkışı

23subat-toz.jpg

23 Şubat Cuma 10:45 uydu verisine göre Sahra’dan yoğun toz çıkışı mevcut.Bu da bu gece ve yarın yurtta tahminlerin de örtesinde etkli yağışların olma olasılığını arttırıyor. (dedik ama toz güneyde soğuk ha akuzeyde kaldı) Malesef yolar daha kaygan olacağı için bu akşam ve yarın özellikle yurdun orta ve güney kesimlerinde kaza sayısında artış olacak.(öngördük ama iyi de olmadı) Bunu pilotlara bildirmezler ise, ki kimse bilmediği için haber dahi vermiyor, pisti sadece yağışlı farzederek iniş yapan pilotlar biraz sıkıntılı anlar da yaşayacak. (dedik ama allahtan bu da olmadı olsunda istemeyiz hiç bir zaman) Allahtan hafta sonu da F16 larımız daha az uçacak ve böylece olası bir teknik arıza önlenmiş olacak.(Bu her toz hadisesinde geçerli, umarız da asla gerçekleşmez)

Ama siz biliyorsunuz ve ona göre tedbirli olmalısınız.(bunu da hiç bir zaman unutmayın) detay resim için. Zaten tozu  evlerinizn camlarında araçlarınızın üzerinde de gördünüz.

http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/subsets/AERONET_IMS-METU-ERDEMLI/2007055/AERONET_IMS-METU-ERDEMLI.2007055.terra.thumb.jpg

Š

Category(s): Haberler