Nasıl Bir Hafta Sonu idi..

24subat2007.jpg

İzmir Ankara Van hattından yurdu kuzey ve güney olarak ikiye bölerseniz  hafta sonu neler olduğunu daha detaylı inceleyebiliriz. 25subat-2007.jpg

Cuma ve Cumartesi günlerinde eminim ki pek çoğunuzun sağlık problemleri bir anda depreşti, neydi demeyeceğim, her türlü sorununuzdan bahsediyorum işte. Benim de uzun zamandan beri kendini göstermeyen FMF’im depreşti. Nedeni mi, elbette tozlarla beraber gelen bakteri ve mantarları solumamız ve bunların ani etkileri idi. (sol uydu resmi) Beklene yağışlar olmadı çünki pazar günü kuzeydeki soğuk hava aniden bastırdı ve toz çok altlarda kaldı, kuzeyden yağış gelir diye bilinir ama olmadı nedense. Pazar günü ise(alt ortadaki resim)kuzeyde oturanlar tertemiz kutup havasını soludular ve bir anda her türlü dertleri geçiverdi. Ya güneydekiler KKTC veya Orta Doğu’dakiler, hepsi bir şekilde etkilendiler. Saygıdeğmez Talabani dahil. Tabi detaylı resimlere bakarsanız tozların hangi bölgelerde yoğun olduğunu daha iyi anlayabilirsiniz.

Düşünün ki o gün uçağa bindiniz. Menun mesut yola çıktınız ve Güney Doğu’da bir yerlere indiniz. Bir anda sağlık sorunlarınız depreşiverdi, tansiyonlar oynadı belkide hastanelik bile oldunuz. Neden de hemen hazır, yolculuk işte veya evden ayrılmak veya bambaşka bir şey çünki insanoğlu her an birşeyler yapmakta. Ya tersi? Güney Doğu’dan dertler ağrılar içerisinde bugün de olur mu diyerek seyahatinize başladınız ve İstanbula daha yaklaşmadan bile birden bire düzeldiniz. İstanbul işte, ya eve dönmenin ya da Megapol’a yaklaşmanın verdiği hislere bağlayacaksınız. Ama bütün bunlara neden tozlu havdan temiz havaya geçmeniz. Ve işin güzelliği de bunu devamlı kılacak mekanizmaya sahip olmamız.(Ah bir sponsor bulsam, zengin olacağız ama…Smilie: ;)

 Tozu illa da kötü birşey zannetneyin, sağlık sorunları yanında bizlere bereketli yağışları da getiren onlar, yeter ki “cemre”ler tamamlansın. Bana göre, “cemre”ler güneş enrjisinin havada karada ve denizde yeterli seviyeye ulaşması. İşte o zaman da sizleri bu yağmurlarda yürümeye davet edeceğim, az kaldı.

http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/realtime/2007055/crefl2_143.A2007055110501-2007055111000.4km.jpg

http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/realtime/2007056/crefl1_143.A2007056083000-2007056083500.1km.jpg

Category(s): Haberler