EGE’de tozlu yağmur….28 Mayıs 2007 öğlenden sonrası için uyarı

28mayis-2007.jpgBirazdan Ege bölgesinde başlayacak olan yağışlarda yine bol Sahra tozu var. Eğer mesajımı zamanında okursanız lütfen çıkın ve yağmurda yürüyün, ıslanın sırılsıklam olun, ilikleriniz kadar işlesin yağmurun suyu. Ne mi alacaksınız? Hani vucudumuzda derimizde saçlarımızda bizlerle beraber menun mesut yaşayan bakteriler mantarlar var ya işte onlar atmosferden gelen bu faydalı demiri bir anda alacak ve bize aktaracaklar.

Araç kullanırken dikkatli olun, YAMURDA KAYARSINIZ nedeni de tekerlek ile yol arasındaki kil.

Saygıdeğer pilotlarımız canımız size emanet ve meteoroloji de size bu haberi vermiyor ama benden duyun ve bugün batıda Atina, Bodrum, İzmir gibi şehirlere inerken daha sert inin yoksa frenleriniz çalışmaz. HvKK pilotlarımız için de uyarım aynen geçerli,

DzKK’nın türbinli gemilerinin sayın kaptanları. Komutanlar nasıl ikna edilir bilmem ama bugün planlı programlı seferiniz varsa erteleyin türbinlerinizin pallerine yazık edersiniz, bu hava filtreleme ile temizlenmez, savaşta değilsiniz nasılsa şimdi motoru böyle havalarda koruma zamanı,

keza radar operatörleri veya haberleşme uzmanları bugün haberleşmeleriniz de aksar,olur böyle şeyler alışığız falan demyin. Benim tozlar gelince havadaki iyon dengeleri değişir ve elktromanyetik dalgalarda bekelnmdik sapmalar olur.

 Tüm bunlar oluyor da biz ne yapıyoruz… Hiççç sadece benim ellerim tuşlara basmaktan yoruluyor… illa bekleriz ki bir kötü kaza olsun sonra aklımız başımıza gelsin… yetkililerimiz ve de ilgili akademsiyenlerimiz her şeyi daha iyi bildikleri için bize laf etmek düşmüyor..

Ama bu mesajı oluyan sizler biliyorsunuz ve de bilmeyenleri uyarmalsınız…

 http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/realtime/2007148/crefl1_143.A2007148085500-2007148090000.2km.jpg

taze görüntüde resmin sol alt tarafında halen Libya’dan çıkmakta olan tozları sarı renkte görebilirsiniz

Š

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.