28 Ocak Haftası için Doğru ALARM

Bu sefer umarım tahminler tutacak. Sistem kararlı bir şekilde doğru yerlerden beslenerek geleceğe benzer. Mevcut tahminler doğrultusunda;

İstanbul’da 27 Ocak Pazar günü 10 dereceye çıkıpta yine hoca yanıldı hava da ne güzel diyeceğiniz bi hava yaşarken akşama doğru havanın bir hafta boyunca kendini topralayamayacak kadar düştüğünü görünce bana hak vereceğinizi umarım. Akşama önce yağmur, sulu kar ve kar yağacak. Yağış Perşembe sabah saatlerine kadar devam edcek ve toplamda epeyce de yağış alacaksınız.

 Hava sıcaklıkları da Pazartesi ve Salı günü esecek olan sert poyraz ile birlikte çok daha soğuk hissedilecek.

Ankara’da da durum aynı. Pazar günü sıcaklık 5 BEŞ derece falan olacak, oh falan derken akşama yine soğuklar gelecek ve hafta içerisinde çarşamba akşamı en düşük seviyesi olan -12 ye kadar inecek.

İzmir için beklentiler;

Sadece soğuk hava , yağış beklentisi pazar akşamı ve pzartesi günlerinde haftanın geri kelan kesiminde ise Ege sahil kesimi bu etkili yağıştan bek nasiplenemeyecek, umarım burada fazlası ile yanılırım.

Antalya için de aynı durum az yağış ama bol soğuk hava.

Orta ve Doğu Akdeniz ve KKTC için ise aşırı ama çok aşırı yağış uyarısı yamak durumundayım. Özellikle Pazartesi, Salı ve de çarşamba günlerinde.

ÖZETLE: Gelecek haftanın ilk üç günü yurt genelinde seyahat dert demektir. Özellikle de okulların devre arasaında pek te olacak şey değil ama kar tatilinin zamanını tutturamadık.

İskenderun için Pazartesi tüm gün bol yağış  var, akşama da soğuk olacak elbette.

Category(s): Haberler

One Response to 28 Ocak Haftası için Doğru ALARM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.