Yenilenmiş Bayram Havası..

Tahminlerde hızlı davrandık hava da bana uydu ve o da hızlı davrandı. Bayramda beklenen güzel havayı biraz bozdu malesef, ama merak etmeyin sizi yine iyi havada ulaşacağınız yerlere ulaştıracağız ve de umud ederim ki yağmurlu bir havada da döndüreceğiz.
Cumartesi günü her nereden nereye yola çıkacaksanız hava güzel ama batıda bulutlar yoğun ve de zamanla Ege de yağış olabilir. Pazar günü yağış ihtimali Ege ‘de çok yüksek. Zonguldak Antlaya hattı ve batısında da kararsız hava etkili yağışlara neden olabilir.
Ama hava ılıman gece sıcaklıkları dahi 12 dereceden az değil. Ben bu perşembe Ankaradan kaloriferle başladığım yolculuğuma Gebze dolaylarında klimaya geçerek tamaladım işte ona benzer bir hava olacak ve de lodos ve güney den sert rüzgarlı. Tatil uzun gidelim teknemize binelim keyf yapalım diyorsanız hava durumunu sıkı takip edin derim, ne de olsa kış işte ve yarın her şey değişecek.
Bayramın birinci gününe batıda lodos yerine batılı rüzgarlarla başlayacağız ve sıcaklıklar hissedilir şekilde de azalmaya başlayarak yağmurlu bir havada uyanacağız. İç ve doğu halen bahar havasında bir bayrama merhaba diyecek.
Salı günü batıda hava sıcaklıkları hissedilir şekilde azalmış olacak ve en yüksek sıcaklıklar 5-6 derece ancak olacak.Yükseklerde kar alçaklarda da sulu kar ve yağmur hızla orta Karadenize doğru çekilecek.
Çarşamba Bodrum Antalya sahil kesimi ve Güneydoğu Anadolunun doğusu haricinde  tüm yurtta soğuk ve de etkili yağışlı bir kış günü bekliyoruz. Batı şanslı biraz ama orta ve doğu kesimlerde yükseklerde kar bekleniyor. Güzel havadis yağmur bekleyen iç ve doğu anadoluya etkili kar sulu kar ve yağmur haberi. Gece sıcaklıkları -6 ya kadar inebilir gün boyu da ancak 5-6 derece olursa iyidir.Umutmayın Çarşamba yolda olunacak bir gün değil, neredeyseniz olduğunuz yerde kalın. Umutsuzlanmayın akşama kalmadan batıdan başlayacak sert lodos havaları bir anda değiştirecek ve serin ve de yoğun kar yağışlı hava sadece doğuda ve doğu Karadenizde hüküm sürebilecek.
Yeni bir yağışlı hava da batıda Adriyatik üzerinde işte dönüş için bunun hareketini bekliyoruz. Tahminlere göre dönüş batıda yine yağışlı ama ılıman olacak, şimdilik bu sistemin gelişini daha doğrusu soğuk havasını 15 Aralıkta bekliyoruz ama ya buda hızlı hareket ederse.. İşte bu nedenle yola giderseniz hem bu web sitemizi hem de benim
adresimi takip etmenizi öneririm.
Özür dilerim pek deniz havası olmayacak ama emin olun deniz havadan daha sıcak. Yatınızla teknenizle deniz keyfi yapacaksanız mutlaka ve de mutlaka
sitesinden high resolution  dan 10 meter wind  haritalarına bakmadan burnunuzu dışarı çıkarmayın derim. Havalar çok değişken keyif derken hoş olmayan anlar yaşamayın sakın.
Görüşmek dileği ile
Cemal Saydam
Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.