Yaz dönemi- ilginç siteler

Hava olayları ile ilgilenenler için durağan bir döneme giriyoruz. Havadisler sıcak veya daha sıcak yolunda ama tabiat ana bu sene mutlak bizlerle beraber bence ve olağanüstü sıcakları bizlerden uzak tutuyor, veya en azından şimdiye kadar böyle oldu.

Elbette ilginç olaylar olursa sitemizde beklentileri önceden sizlerle paylaşmaya çalışacağız ama şimdilik normallerin haricinde pek birşey de yok.

Lodos ve migren arasaındaki ilşkiyi basınla paylaştık, şimdiki hedef te “poyrazmatik” olmalı bilimsel veriler toplumun yararına işlevlik kazanırsa geçerli ve bu olgu da malesef bizim memleketimizde eksik kalan bir yanımız. Hem böyle şeylerin bizler tarafından yapılmasını kabullenemiyoruz hem de uygulamaya geçiremiyoruz. Ama japonların oksijen terapisi denildi mi millet akın akın. Bunlarda geçer bir gün. Bakalım şimdi oturup Arnica marka elektrik süpürgesi imal edenlere yazacağım, gelin bu işi uygulamaya sokalım diye bakalım ne cevap alacağım. Geçenlerde soğutma sistemleri yapan bir şirkte yazdım istemeden “poyrazmatik” işini yapıyorsunuz gelin şu işi daha bilimsel yapalım diye. Kendi sitelerine giden adrese yazdık ama baktıklarına bile emin değilim. Öyle ki bir işyerindeki havayı “poyraz”a dönüştürüp çalışanların çok daha verimli iş yapmaları hatta dışarı bile çıkmak istememeleri sağlanabilir, bunu başarabiliriz ve de küresel anlamda da pazarı olur ama gelde anlat. İşte bizdeki eksiklik burada herkezin yaptığı kendine kalıyor.

Neyse ben size birkaç enteresan site adresi vereyim boş vakitlerinizde bakın;
http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/gallery/
buraya aklınıza geleni yazın, dust yazın, Turkey yazın, algae yazın, desert yazın ve gelenleri inceleyin,

Yolcu gemilerine binmeye paramız yoksa bile onlarda gezinebilirz

http://www.kroooz-cams.com/
adresine girin ve istediğiniz bir tranatlantiğe binin gezin, bakın milletin kaç gemisi var, Costa gemilerine bakın.
Bunlardan tekini dahi işletebilecek organizasyona sahip değiliz, bırakın filoyu tekini dahi. İşte gelişmişliğin bir belgesi daha malesef burada yatmakta.
Zamanla olacak umarım…..

Category(s): Haberler