Poyrazmatikli günler

Hava uyarılarına alışmışken bu da nereden çıktı dedirten bir başlık. Kuzeyde oturan vatandaşlarımız zaten hafta sonunu ve Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Andoluda oturanlar ise karla halen mücadele ederken. Yok yeni bir uyarı değil yapacağım ama kendimizi ve de etrafımızdakileri sağlık açısından izlemeniz için yapılan güzel bir uyarı.

Efendim bugün kendinizi ve etrafınızdaki kişileri gencini yaşlısını yaşdaşlarınızı yakın izlemeye alın. Bugün yarın bakın bakalım nasıl hissediyorsunuz etrafınızdakiler nasıl. Müzmin astımı, allerjisi, tansiyonu, dolaşım bozuklukları migreni, baş ağrısı, romatizmal rahatsızlıkları olan kişiler asıl hedefim. Bugün ve yarın kendinizi iyice dinleyin bakın neyiniz var neyiniz yok çünki bugün ve yarın doğal poyrazmatikli bir havadasınız. Bir başka değişle havanın içinde havadan başka hiçbir şey yok. Zaten etrafınıza baktığınızda da bunu göreceksiniz, çünki göreceksiniz. Ya şu karşıki dağlar ne kadar yakınmış veya neler varmış etrafta da görmemişiz cinsinden yaklaşımlar yapacaksınız. Çünki havanın içinde hiçbir şey yok gözlerinizin görebildiği kadar uzağı görüyorsunuz hepsi bu kadar. Derin defes alın, soğuk ama evinizi de havalandırın. Açın dolapları çekmeceleri havalansın daha doğrusu temizlensin. Detoks yapmak her neyse bilin ki bugün derin derin nefes almakla yapılabilecek en doğal detoksu yapıp tüm hücrelerinizi okzalattan arındıracaksınız.Tıp camiası bu ne dedi ama zaten bilselerdi yaparlardı.

Hocam çok soğuk derseniz de haklısınız bu gece yarın gece hakikaten soğuk birde bulutsuz yani geceleri battaniyesiz yatacağız ve soğuk tam anlamı ile poyraz ile kemiklerimize işleyecek.

Çarşambadan itibaren durum değişmeye başlayacak yine aynı hava ama bu sefer batılı güneyli rüzgarlar işin rengini değiştirecek. Yukarıda nelerden bahsettiğimi anlayacaksınız. Depreşen sağlık sorunlarınız olacak öyle veya böyle.

İşte bugün ve yarın kendinizi çok iyi hisseder Çarşambadan itibaren de sağlık sorunlarınızda yeniden depreşmeler görürseniz bilin ki sizin sorununuzun nedeni havadan gelen bakteri ve mantarlar ve bu çok basit bir poraz havası ile giderilebilir. Ben adını “poyrazmatik” koydum. Bakın bakalım eğer sağlık sorunlarınız yeniden depreşti ve bunların basit bir poyrazmatikle giderilebileceğini ters bir yaklaşım ile gördüyseniz pazarı da hissetmiş olmalısınız. Tamam adını da bulanı da Japonlar falan deriz ve poyrazmatiğin yurt ve dünya genelinde şatışını da yapabiliriz, bana biraz uzak görüşlü iş adamları lazım.

Yok hocam benim bu iki günden beri devam eden sorunlarım hep var ha astımım vardı o kayboldu gibi yaklaşımlarınız varsa da bilin ki bugün ve yarın sizi etkileyen sağlık sorunları asıl dertleriniz. Yani havadaki bakteri mantar faktörünü ortadan çıkarınca kalanlar asıl dertler oluyor.

Hepinize sağlık dolu nice seneler dilerim.

Cemal Saydam

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.