Nisan Çıkarken

Nisan’ın son haftası geride bıraktığımız birkaç gün gibi sabahları serin başlayacak ancak gün içerisinde havalar ısınacak. Her geçen gün de gün içerisindeki sıcaklıklar bir gün öncesine göre hissedilir olmasa da artacak. Bunu Mayısı karşılama havası şeklinde değerlendirebilirsiniz. Bu hafta sağlık sorunlarınız en aza indi değil mi? Haftaya bomba gibi başladınız öyle de devam ediyor değil mi? Ağrılar sızılar tansiyonlar huysuz bacaklar hepsi uysallaştı değil mi? Bu mesajın gittiği yayıldığı noktada en uçlardaki sizleri tanımam etmem ama sağlık sorunlarınızın nasıl olduğunu bilebiliyorum değil mi? Her yer çiçek, polen çim her şey bol ama allerjiniz daha tutmadı değil mi? E her yerde polen çok ne oldu peki bu alllerjinize, kaçtı mı bir yerlere gizlendi de belkiyormu sinsi sinsi. Nedeni basit her yer polen dolu ama hava poyraz, içinde polenden başka bireşey yok. E iyi de o zaman allerjimin tutması lazım dediniz ama tutmadı hala değil mi? Nedeni basit allerjilerinizin astımınızın tansiyonlarınızın polenle ilgisi yok ta ondan her şey Sahradan gelen bakteri ve mantarlara bağlı ve onlar yoklar önümüzdeki üç beş gün dahada yoklar keyfinize bakın. Tıp camiası da lütfen biraz şapkayı öne koyup düşünsün bakalım etraf polen dolu ama ellerjiler en azgın safhada değil, acaba neden? Elbette işe yarayan tarafları da var bu havaların. Bugünlerde bir derdiniz var ise işte sizin asıl fizyolojik derdiniz o, onun ütüne gidin ve o sorununuzu halledin, ben havanızı “poyrazmatik” ile düzeltene kadar başka çareniz yok malesef.
Neyse efendim, Nisan çıkarken hava sıcaklıklarına artış ivmesini vermiş olacak Mayıs ta oradan alıp sıcaklıkları mevsimine yakışır şekilde 20 derecelerin üzerine taşıyacak. Uzun vadede görülen Mayıs’ın ilk haftasının iliklerimizi ısıtacağı ancak 7-10 arasaında da yine bol bahar yağmuru ile birlikte hava sıcaklıklarında birkaç günlükte olsa azalmalar yaşanacağı şekilde, ama elbette bu çok uzun vadeli tahmin. Haftanın geri kalan kesiminde yağışlar hep yurdun Samsun Adana hattının doğusunda daha yoğun halde görülecek. Cuma ve Cumartesi günlerinde Akdeniz kuşağında bahar sağnakları beklenmekte. Ama artık oralarda yağmur yağdı kış geldi güneş açtı yaz geldi şeklinde tariflediğim yağmurlar bunlar. Kova kova yağmur sonra bir güneş ve insana hani nerede o hava dedirtecek kadar şaşırtıcı ani değişimler. 1 Mayıs bu sene doğuya bereketi ile gelecek. Sadece orası değil tüm Orta Doğu hatta Suudi Arabistan’da dahi bol bol yağmur beklenmekte. Okuması üflemesinin kuvvetli olduğunu göstermek isteyenlere fırsat. Bugünlerde yağmur duasına çıkarsanız Cuma’dan sonra dualarınızın gerçekleşeceğini görürsünüz. İnanın hala bunlara inanalar ve bu teknolojiyi kullanarak halkı sömürenler var.
Önemli olan bulut içerisindeki biyolojiyi anlamak ve onu herkesten önce modellere sokup hava tahminlerinin başarısını arttırmak. Ama bizde malesef hem akademik hem de yetkili cepheleri daha yeni yeni tozun geldiğini fakedebildiler. Hani kabullenmeyecekler ama benim bağırmam çağırmam karşısında kerhen de olsa kabullenmek zorunda kaldılar. Birde bulutların canlı varlıklar olabildiğini kabullenseler. Şimdi bu da nereden çıktı demeyin. Biraz önce içtiğiniz su şu anda sizin bu okuduklarınızı anlamanızdaki biyolojik faaliyetlerinizin içerisinde mesela beyninizde kanınızda biryerlerde hücerelerinizin ana yapısında dolaşmakta mı. Biz canlımıyız canlıyız. Peki bulut ne. Damıtık su diye öğrettiler bize eh öyledir de. Peki bu su illa benim içimdeyken canlı da dışımdayken cansız mı? Ben tuvalete gidince vucudumdan su atarken katil mi oluyorum yoksa? Ah şu beynimize eğitim denen bilinç yıkama sistemi ile sokulan temel prensipleri bir yıkabilsek.Sanki Anayasanın değişmez maddeleri, değişmesi bile teklif edilemez diye öğretmişler öyle de gideriz. Ama bir yıkabilsek şu tabuları. Buluta bir hayat verebilsek bakın o zaman tabiat nasılda kendini ele verecek ve biz de ona hükmedeceğiz.
Sağlıcakla kalın,

Category(s): Haberler