25 Haziran ve sonrası

İyi günler,
 
Herkesin beklentisi elbette başka başka ama öncelik büyükşehirlerdeki düğün nişan sünnet gibi olaylar sürecinde beklenen hava durumu.Ne de olsa hayatta bir kez oluyor böyle olaylar veya öyle olmasını bekliyoruz.
Hele bu akşam Bihter hanımı bir yolcu edelim bakalım sonra neler olacak.  İstanbul bu akşam Bihteri biraz gözü yaşlı uğurlayacak ama daha sonra yağışlara veda edecek gibi. Sıcaklıklarda artmaya başlayacak.Hafta sonu 25-27 dereceler beklenmekte gece de 20 civarı veya altı, haftaya pazartesi 30 dereceye dayanacağız ve geceler de mis gibi olacak. Eğer gelecek hafta toplantılarınız varsa bilin ki hava iyi.
 
Ankara biraz daha dertli. Bu akşam bizde Bihter hanımı gözlerimiz ve de havamız yaşlı uğurlayacağız. Hafta sonu yağış ihtimali öğleden sonraları belki biraz var ama gel gelelim gece için hava çok soğuk. Dış mekanlarda bulunacakların kalın giyinmesi şart. Kazak veya kazak ötesi kalın giysilerden bahsediyorum, hani palto desem bile olacak. Gece 15-18 derecelerde saatlerce bulunmak pek olası değil. Dış mekanlarda ısıtma yapmak bence gerekli, veya içeriye taşınmak en iyisi yağış pek yok ama hava serinden de öte bizim için SOĞUK.  Ege Akdeniz sahilleri elbette en ideal köşeler. Karadenizli zaten bu havada dışarıda birşey yapmaz daha mevsimi gelmedi. Ne zaman gelir o da belli değil. Haftaya her yerde havalar ısınacak ve mevsim normallerine yavaş yavaş ulaşacağız. Temmuz başında yine hafif bir yağış geçişi beklenmekte ama bunlar şimdilik uzun soluklu tahminler.
 
Sağlıcakla kalın.
 
Cemal Saydam
 
İstanbulda hava nasıl derseniz
http://enka.com/weather
 Ankara’da nasıl deseniz
 http://www.metstation.hacettepe.edu.tr/
 
Bizim düğün mekanında hava nasıl derseniz; Yine yazayım, çekinmeyin sorun elimden geldiğince toplantılarınız süresince havaların nasıl olacağı hakkında yardımcı olmaya gayret ederim, rahatsız etmezsiniz. Bilgi bende veya sitede durunca birşey olmuyor, paylaştıkça güzelleşiyor.
acsaydam@gmail.com

Category(s): Haberler