Haydaaa……

Vallahi koskoca meteorolojiden daha iyi bilecek değiliz elbette. İstanbulda afet sel ne istersen bekleniyormuş (Basın Açıklaması: İstanbul’da Aşırı Yağış ve Sel Tehlikesi-Kaynak Koskoca DMİ Genel Müdürü) ama yok öyle bir şey.

Tamam toplam bugün yarın 8 hadi bilemedin metrekareye 10 kg yağmur var var olmasına ama nerede 160 kg nerede10-15 kg. Vardır bildikleri elbette koskoca meteoroloji ne de olsa biz bilecek değiliz ya, elbette uzman onlar. Neyse yağışlar 10 sabahı da kesilecek ve her şey normale dönecek. Boşa endişeye gerek yok anlayacağınız. Ama meteorolojiye göre de kıyamet kopacak mışşşşş. Birisi mışıl mışıl uyuyor ama acaba kim…Ha elbette Burgaz Varna ülke sınırlarına girmiş benim haberim yoksa ne ala..Ama olacakları yazayım şimdiden.

-Birkaç pet şişe nedeni ile veya yağış yokken temizlenmeyen köprü altı geçitlerdeki kanallar tıkanacak ve araçlar yolda kalacak,(afet değil tamamen umursamazlık)

– Dere yataklarındaki evleri su basacak(kıyı kenar çizgisini hayali bir çizgi sananlar için)

– Bulgaristandaki barj kapakları açılacağı için Edirneyi su basacak(dün bugün suyu kontrollü boşalttırmadığımız için bu da umursamazlık)

– Kapıkuleden ihraç mallar AB ye gidemeyecek domates, üzüm telef olacak( yine umursamazlık)

Bildik manzaralardan başka bir beklenti yok ama afet masalarında boy göstern gösterene olacak elbette.. sevriz o masaların etrafını ama nedenini bilmeyiz.

Category(s): Haberler

One Response to Haydaaa……

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.