Yine boş gevezelik

Güneşli sıcak günler geride kalmaya başlayınca, atmosferik olaylar daha hareketlenince bizim yetkililerin tahminleri yine sapıtmaya başladı. Ne güzeldi o günler. Hava güneşli, sıcak rüzgar sakin tahminlerimiz keka. Hadi al şimdi yap ta tuttur bakayım. Yok yağmur geliyormuş oraya buraya taşkın uyarıları vs vs. Tamam biraz serinleme var da her şey mevsim normallerine  geri dönüyor.

Siz yine beni takip edin derim. Tamam yarın öbürgün Marmara genelinde biraz serinleme olacak, poyraz dolayısı ile dahada serin hissedeceksiniz ama bunlar gazete manşetlerine çıkacak şeyler değil ki? O zaman ay sonunda beklenen hava durumuna karşı neden şimdiden uyarı yapmazlar.

Siz siz olun yağmurdan etkilenecek işinizi gücünüzü ay sonu ve Ekim ayının ilk birkaç günü yurdumuzu etkilemeye namzet ilk büyük sisteme göre bitirin. Asıl yağmur çamur o zaman gelebilir şimdiki sadece üvertür. Hatta sonbaharın ilk karını yüksek dağların tepelerinde Ekim ayının ilk haftasında görmek dahi mümkün olacak.

Bakalım şimdiki sistemden ürken “yetkili”ler o zaman neler yapacak..Dili olan konuşuyor ya biraz daha detaylı araştırın bakın etrafa biraz.. konuşmasalar çok daha iyi olacak zaten onu da becerebilseler…

Category(s): Haberler