Bereketli Yağmurlar

“..Bir de kendisinden hem bir sertlik hem de insanlar için faydalar bulunan demiri indirdik.”

“Yukarıdan size yağmur yağdıran o’dur. Ondan içersin”

Size kutsal kitabımızdan alıntılar yaptım. basit iki satır gibi gelse de bereketli yağmurun özünü anlatan ve de ne yapılması gerekeni söyleyen alıntı, arkasındaki bilimsel gerçeğin şimdiye kadar bilinmediği ve benim ortaya koyduğum bir olgu.

İşte bu yağmurlar bu geceden itibaren batıdan yurda girecek. Bu yağmurları gündüz vakti almak şansına sahip olan yerlerde olursanız  bol bol ıslanın, doyasıya hatta biriktirin ve hemen için ama hemen bekletmeden süzmeden. Toplayın ve mesela evde beslediğiniz köpeğinizin yeni değiştirilmiş taze suyunun yanına bir de bu yağmur suyunu koyun, geri çekilin ve izleyin. Aynı şeyi kanaryanıza muhabbet kuşunuza papağanınıza yapın ve seyredin bakalım neler olacak. Sonra da isterseniz siz de için, hiç bir şey yapmazsanız elinize kolunuza sürün evdeki yaşlılarınızın ellerini kollarını oğuşturun, çiçeklerinizin yapraklarına serpin köklerine dökün, bakın nasıl değişecek her şey, nasıl canlanacaklar .

İşin özeti bol tozlu bereketli yağışlar yolda, faydalanın derim. Tabi bu arada artacak astım krizleri,migren atakları,alerji, tansiyon oynamaları romatizma ağrılar sızılar, kayıp yoldan çıkan araçlar, artan kazalar maalesef tüm bir hafta ve de gelecek hafta bizlerle.

Saygılarımla, Cemal Saydam


Category(s): Haberler