Sağlık Sorunlarınız (Müneccim miyim neyim?)

Kardı buzdu dondu derken kışı doyasıya yaşar olduk. Sibirya’nın soğukları “poyraz” ile geldi bağrımıza işledi ve bizi doğayı dondurdu. Bunlar içerisinde sadece hava olan rüzgarlar. Şimdi böyle deyince sanki başka havanın içinde ne ola ki demiş olmalısınız.Elbette başka yönlerden esen havanın içerisinde de hava var ama yarından hatta batıda bugünden başlayarak esecek olan “lodos” un içerisinde çöl tozu var. Çöl tozlarının içerisinde de bakteri var mantar var. İşte yarından itibaren bunları solumaya başlayacağız ve bu havalardan etkilenenlerde görülecek bazı semptomları yazayım;
Migren, astım, alerji,boğaz yanmaları, bademciklerde şişme, öksürük, ve de özellikle hapşırma, akciğer salgılarınızın bir anda artması, konuşurken sık sık öhö öhö diye öksürme, tansiyon oynamaları, ritim bozuklukları,genel hoşnutsuzluk hali, romatizma ağrıları, böbrek taşı oynamaları vb gibi daha dün olmayan bir sürü dert ve de bir anda başlayacak. Yediğinize içtiğinize de yorumlamaya imkan olmayacak, her zamanki temponuzda süren hayatınızda bir anda bir sürü dertlenme.
Nedeni dediğim gibi çöl tozları ile gelen bakteri ve mantarlar. Kurtulmanın tek ve de kesin çaresi “poyrazmatik”. Lodosu alıp odanıza poyrazı verme sanatı.
www.havadantozdan.com/poyrazmatik/
Aman sende demeyin bir bakın bakalım, daha birkaç gün evvel kendinizi nasıl hissediyordunuz? Yarın öbürgün nasıl olacaksınız.Kurun bir “poyrazmatik” ve anında tüm bu dertlerden kurtulun, deneyin bakın haklımıyım haksızmıyım görün.

Saygılarımla
Cemal Saydam
Bu havalarda maalesef acı kayıplarda bir anda artar, bizim için kötü bir olgu ama doğa için sadece geri dönüş.

Category(s): Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.