Bu sene tarımda rekor yılı olmalı

Acırım acırım tarlasını eski inanışlara göre nadasa bırakanlara. Bir sene daha boşa gidecek hem de tanrı bu kadar bereket sunarken. Ekmediğiniz ve böylece besin tuzları açısından zenginleşiyor zannettiğiniz tarlalarınızda biten yeşeren bitkileri temizlemek için birde boşa yakıt harcayacaksınız. Ama tarlasını anız yakarak katledenler için ise gayet te verimsiz bir sene olacak, onlara da hiç tevazum yok sadece hakkettiklerini buluyorlar hepsi bu.

Önümüzdeki hafta da bol bol toz alacağız, ardından bol yağış ve her yer daha da yeşerecek, ağaçlar daha da çiçeklenecek, denizdeki algler dahada çoğalacak havadaki sinekler de elbette daha da artacak, doğa böyle çalışıyor. Yağmurla gelen bereketi, amino asitleri görünce alıcı ortam deliriyor ve hemen nesillerinin devamı için gerekli her türlü faaliyete başlıyorlar.Umarım siz de bu bereketten faydalanır ve onu hemen içersiniz. Hem bu benim tavsiyem değil Kutsal kitabımızın bir emri. Hadisi tartışabilirsiniz ama ayetleri asla. Eh ayet te der ki;Nahl Suresi(16)4. …. Yukarıdan size yağmur yağdıran o’dur. Ondan içersiniz. Sonra da ilave edilmiş; Şüphe yok ki bunda düşünenler için akıl eden kimseler için ders vardır. İşte ayet işte emredilen şey. Yağmur suyunu için der. Yok hocam sağ olun o eskidenmiş şimdi içinde pis var kir var derseniz o da sizin bileceğiniz iş. Tanrı yağmurla size benim tabirim ile içinde her türlü mineral kullanılabilir demir ve de amino asitler olan suyu indiriyor yani “bonfile” indiriyor siz de yok alamayayım diyorsanız o sizin bileceğiniz iş. Ben kana kana içerim ve de derim ki siz de için ve de özellikle yaşlılarınıza hastalarınıza hatta onulmaz denen hastalığa sahip kişilere dahi. Ben diyeyim de sonra neden demedin demeyin…

Gelelim tarlasını süreceklere ekeceklere ağaçları çiçek açıp ta soğuk hava beklemeyenlere.. Bugünden sonra artık Sahra bizi ılıman kollarına alacak, havalar giderek ısınacak, lodos tüm yurtta ve de özellikle batıda sert esecek ve elbette bol tozunu da bizlere taşıyacak. Yani arabanızı yıkatmanıza evlerinizin camını temizlemeye bahar geldi diye perdelerinizi yıkamaya hiç ama hiç gerek yok nasılsa yeniden ve de hemen kirlenecekler.14-15 Nisan hafta sonu batıdan başlayarak yeniden bol ve de BEREKETLİ yağışları almaya başlayacağız. Özellikle 15 Nisan Pazar günü yurdun GÜNDÜZ ÖĞLEN vaktinde yağış alan yerlerinde bulunma şansına sahip olursanız bence tüm ailecek yağmura çıkın ve ıslanacağınız kadar ıslanın derim, hiç çekinmeyin hatta bir kap koyun ortaya bir yerlere yağmuru toplayın ve hemen için, ne süzme ne kaynatma hemen o hali ile değerli yoksa herhangi bir uygulama ile sadece şişe suyundan farksız oluveriyor. Hoca her sene ettiği standart laflara başladı diyenler de olmuştur ama artık her geçen sene çok daha net bir şekilde bu dönem yağmur suyunun içindekileri çok daha net bilir olduk, aynen ayetin dediği gibi bir şey. Yok o ayette bahsedilenler bize göre değil diyorsanız sizin bileceğiniz iş, ben bilim tarihinde ilk kez olmak üzere Kuran’da yağmurla ilgili ayetlerin arkasındaki bilimsel gerçekleri ortaya koydum bunları”Havadan Tozdan” kitabımda yazdım şimdi de sizleri bilgilendiriyorum, ister uyarsınız ister uymazsınız sizin bileceğiniz iş. Bana sorarsanız ayetin dediğini aynen yapın derim, hepsi bu.

İşte bu “bereketli” yağışlar hafta sonu başlayacak ve her geçen gün daha doğuya kayarak çarşambaya kadar tüm yurtta etkili olacak ve sonra yerini bol güneşli günlere bırakacak. Doğa bir anda daha da yeşil olacak ağaçlar daha da gelişecek… daha ne diyeyim ki.. Ha elbette her güzelin bir kusuru da var. Sağlık sorunlarınız da hafta sonuna kadar yine depreşmiş durumda olacak, Her türlü ağrı sızı astım migren ne ararsanız var. zaten bakın etrafınıza son günlerin haberlerine. Solunum yolu rahatsızlıkları olan kişilerin, ani beklenmedik kalp krizleri nedeni hakkın rahmetine kavuştukları haberleri gelir durur. Halbuki onlar için de çaremiz var. Lodosu poyraza çeviren basit bir düzenek ile bu hayatları kurtarmak mümün olur idi. Lodoslu havadan rahatsız olanların mutlaka ama mutlaka yatak odalarına “poyrazmatik”i kurmaları şart, yoksa o dertleri çeker durursunuz. Ölüm bizim için kötü dayanılması zor bir olay ama doğa için sadece bir geri dönüş hepsi bu.

Poyrazmatik te de diye soranlar için de sitemiz emrinizde;

http://www.havadantozdan.com/poyrazmatik/

Bu basit uygulama size hayat verir, haytınızın kalitesini arttırır ömre ömür katar.. benden demesi.

Sağlıcakla kalın
Cemal Saydam

Category(s): Haberler