Küresel ısın mamı, ısınma mı?

Konu o kadar açık seçik ki gir internete climate change diye yaz gelen bilgileri topla çık seminer ver biraz da akıcı anlatın mı al alkışları otur. Biraz da güncel şeçmeler. Bakın hava olaylarına seller sıcaklıklar dedin mi topluma daha da net mesajlar vermiş olursun senden iyisi de olmaz. Ama bakın 19 Eylül 2014 NASA bulgusu ne der. Antartika’daki buz kütlesi 1970 lerden bu yana yapılan sürekli gözlemlere göre tarihinin en üst seviyesine ulaştı der. Haydaaaa!!!! E hani ısınıyorduk.
Bu adamların araştırmalrı da toz da artıyor der. Toz ile buz..biri sıcak olunca oluyor diğeri de hava soğuyunca. Demek toz buz yapıyor..Havadantozdan kitabımı okumuşsanız benim iklim teorimin ne kadar doğru olduğunu görmüş olmalısınız. Okumadıysanız da okumanız lazım, buraya sığdırılacak kadar da kısa değil.

McConnell, Joseph R., et al. “20th-Century doubling in dust archived in an Antarctic Peninsula ice core parallels climate change and desertification in South America.” Proceedings of the National Academy of Sciences 104.14 (2007): 5743-5748.

Screen Shot 2014-11-27 at 14.28.49http://www.nasa.gov/content/goddard/antarctic-sea-ice-reaches-new-record-maximum/#.VHbquFeUdYw

Category(s): Haberler